O ośrodku rekreacyjnym Oaza
Ośrodek rekreacyjny Oaza powstał z myślą o osobach ceniących sobie możliwość odpoczynku w miejscu, które pozwala spędzić miły czas z całą rodziną. Wyjątkowe miejsce po starym basenie olimpijskim pozwoliło nam stworzenie ośrodka, który znajdując się blisko miast pozwala poczuć się nam jak na ekskluzywnych wakacjach. Nad basenem usytuowana jest piaszczysta plaża w stylu hawajskim z leżakami oraz atrakcje dla dzieci.
Na terenie ośrodka znajduje się 5 domków letniskowych z łazienkami i sypialniami, dzięki czemu nasi goście mogą zatrzymać się tutaj na dłużej i spędzić czas z bliskimi. Obecnie powstaje również dom weselny z 3 salami, dzięki czemu będziemy mogli obsługiwać imprezy o różnej wielkości.
Na terenie znajduje się również smażalnia ryb, która już w tym sezonie obsługiwała bardzo dużą liczbę gości i jednocześnie w zależności od potrzeb klientów organizowano w niej wiele imprez okolicznościowych typu kawalerskie, panieńskie, integracyjne, urodzinowe, komunijne itp.
Historia
Historia obiektu sięga przedwojennych przygotowań do XII Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1940 roku. Decyzja o budowie olimpijskiego basenu w Łazach zapadła w 1938 roku, za sprawą niemieckiej rodziny Pilschner, która zarządzała ówczesnym tartakiem w Łazach Małych. Oddany do użytku rok później basen pełnił funkcję lokalnego centrum rekreacyjno-sportowego, będącego kolebką aktywności i sprawności fizycznej. Był olimpijskim obiektem z prawdziwego zdarzenia o wymiarach 50 metrów na 50 m i głębokości do 4,5 m co umożliwiało organizację pełnoprawnych zawodów pływackich. Ostatecznie XII Letnie Igrzyska Olimpijskie zostały odwołane z powodu rozpoczęcia II wojny światowej. Po drugiej wojnie światowej obiekt był wykorzystywany do organizacji licznych obozów, kolonii i innych form zorganizowanego odpoczynku. Był to jedyny taki obiekt na terenie obecnego Powiatu milickiego. W momencie wybudowania Ośrodka wypoczynkowego ,,RELAX" w Miliczu całe życie związane z naszym obiektem przeniosło się do Milicza a w Łazach rozpoczął się niestety proces degradacji obiektu. Do 2015 rok obiekt marniał i był dewastowany, jednak kiedy jego właścicielem stał się mieszkaniec Łaz Wielkich Hubert Kulej wszystko się zmieniło.